Planinski tabor LOKVE 2015

TABOR MLADIH PLANINCEV LOKVE 2015

Tabor mladih planincev je potekal od 18.7. 2015 do 25.7.2015, v kraju LOKVE (Trnovski Gozd)  pri Novi Gorici Izvajalec tabora je bil Mladinski odsek PD Žalec, katerega smo se pridružili Mladinski odsek PD Prebold-a in PD Galicija.  Planinskega tabora PD Žalec, PD Galicija in PD Prebold se je udeležilo 66 udeležencev (64 otrok in 2 spremljevalca mlajših) iz Žalca, Petrovč, Galicije, Prebolda in okolice, pa tudi iz malce bolj oddaljenih koncev Slovenije (Celje, Gomilsko, Dragomelj, Preserje). Vodstvo tabora je sestavljalo 7 vodnikov PZS, markacist PZS, kuharica s pomočnikom, učiteljica in vzgojiteljica, tri pomočnice za delo z otroki in zdravnica. Dodatno je bilo delno prisotno še 8 vodnikov PZS, učitelj in medicinska sestra.

Iz Prebolda se nas je udeležilo 11 otrok in 4 člani vodstva (Matic Pečovnik – vodnik, Katja Debelak – vodnica, Nika Artelj –spremljevalka in animator otrok in Larisa Marovt –spremljevalka in animator otrok) .

Izvedli smo 14 različnih planinskih izletov, v treh dneh namenjenih izletom, na katerih smo se povzpeli na Škol, Mali Golak, Škabrijel, Sveto Goro, Sabotin, Korado, Poldanovec, Črni vrh, Čaven in prehodili pot za zidom – večkrat z različnimi skupinami na iste vrhove. Kopali smo se v bazenu v Novi Gorici, imeli smo tekmo dežurnih ekip v orientaciji, na tabornem prostoru so se odvijala športna tekmovanja. Obiskali so nas policisti (vodniki PD Žalec), ki so nam pripravili adrenalinski spust, prestavili del svoje opreme in nas malo popeljali s terenskim vozilom PUCH. Udeleženci so pisali prispevke za glasilo »Rukzak«, ustvarjali različne izdelke iz naravnih materialov, igrali odbojko in se zabavali še z drugimi igrami (nogomet, odbojka, …). Zaradi velike vročine smo imeli več »vodnih« iger kot ostala leta.  Ob večerih smo imeli taborni ogenj  in zanimive dogodke ob njem (predstavitev šotorov, planinski krst, planinska poroka…).

Letošnje leto nam je postreglo z ekstremno vročino ravno v času našega tabora, dež nas je zmočil samo enkrat med tednom (takrat z malo dodatka toče) in še tik pred odhodom, vendar smo brez sprememb izvršili vse zastavljene cilje in naloge po planu in tako uspešno zaključili tabor.

Potek tabora mladih planincev

sobota, 18. julij 2015:

Prevoz, nastanitev, seznanjanje z okolico, vzpon na Črni vrh

Zvečer: taborni ogenj – spoznavni večer

nedelja, 19. julij 2015:

1. skupina: Mala Lazna – Velika ledena jama v Paradani – Smrekova Draga – Veliki Golak – Mali Golak – Iztokova koča pod Golaki – Mala Lazna
  2. skupina: Vratca – Škabrijel – Prevala – skozi rove in predor – Sveta Gora – Prevala
  3. skupina (3a in 3b): Pot za zidom
  4. skupina: tabor – Škol in nazaj

Popoldne: ogled lesenih umetniških del v Lokvah, zabavne skupinske igre

Zvečer: taborni ogenj – predstavitve šotorov, prvi del

ponedeljek, 20. julij 2015:

Dopoldan: vodne igre, delo po točkah (dežurne ekipe): spust po vrvi, izdelava planinskih vozlov, vožnja s terenskim vozilom, predstavitev opreme policije, športne igre, streljanje z lokom, risanje in pisanje

Popoldan: nadaljevanje dela po točkah, peka palačink

Zvečer: taborni ogenj – drugi del predstavitve šotorov

torek, 21. julij 2015:

1. skupina: Solkan – (severna pot) – Sabotin – Vrhovlje – Korada – Plave
  2. skupina: Predmeja (tuneli) –  Koča Antona Bavčerja  na Čavnu – Kucelj – Koča Antona Bavčerja – Veliki Modrasovec – preval Strgarija
  3. a skupina: Vratca – Škabrijel – Prevala – skozi rove in predor – Sveta Gora – Prevala
  4. b skupina: Prevala – skozi rove in predor – Sveta Gora – Prevala
  5. skupina: tabor – pod Školom po Poti za zidom – tabor

Popoldne: vodna drča, igranje nogometa, .

Zvečer: taborni ogenj – krst novih članov vodstva tabora

sreda, 22. julij 2015:

Do poznega popoldneva: kopanje na bazenu v Novi Gorici

Zvečer: nogometna tekma fantje – dekleta; brez tabornega ognja

četrtek, 23. julij 2015:

1. skupina: Vratca – Škabrijel – Prevala – skozi rove in predor – Sveta Gora – Prevala
  2. skupina: Mala Lazna – Velika ledena jama v Paradani – Iztokova koča pod Golaki – Mali Golak – Iztokova koča pod Golaki – Mala Lazna
  3. a skupina: tabor – Poldanovec – tabor
  4. skupina: okoli Iztokove koče pod Golaki in Velika Ledena jama v Paradani
  1. b skupina: tabor – Škol – tabor

Popoldne: zaradi nevihte, zabavni del v jedilnici

Zvečer: taborni ogenj – planinske poroke

petek, 24. julij 2015:

Dopoldne: orientacija

Popoldne: piknik, likovne dejavnosti, odbojkarska tekma udeleženci – vodstvo

Zvečer: taborni ogenj – krst novih udeležencev tabora, zaključni večer

sobota, 25. julij 2015:

Pospravljanje šotorov, čiščenje tabora, odhod, prevoz domov

Za galerijo slik klikni TUKAJ!