Daily Archives: 03.03.2019

20190209_114441

Pohod MO na Bukovico

Dan po kulturnem prazniku smo se planinci spet odpravili v hribe. Tokrat na 584 m visoko Bukovico nad Grižami. V hladnem, a sončnem jutru smo se zbrali pred gasilskim domom v Migojnicah. Ni nas bilo veliko, a družba je bila vesela in nadejali smo se prijetnega doživetja.

Nekaj časa smo še hodili med hišami v vasi, preden nas je markacija usmerila na  lepo urejeno gozdno pot. Hoditi smo morali previdno, saj je bila pot letnemu času primerno mokra, blatna in zato ne čisto varna. Med nekaj kratkimi postanki smo prisluhnili vodniku Maticu, ki je pokazal na nekaj bližnjih in bolj oddaljenih hribov in gora ter jih poimenoval. Med drugimi smo opazovali tudi Golavo, na katero se bomo povzpeli naslednji mesec.

Po slabi uri prijetne hoje smo prispeli do planinskega doma na Bukovici, kjer nas je že čakal čaj, ob katerem smo si privoščili še malico iz nahrbtnika. V planinske dnevnike smo si vpisali izlet in zapis ožigosali, za konec pa smo dogodek ovekovečili še s skupinsko fotografijo.

Mentorici Bojana Cestnik in Darja M. Miklič

Za galerijo slik kliknite TUKAJ!

16. Zimski pohod na Mrzlico

V petek 08.02.2019 smo organizirali že 16.  Zimski pohod na Mrzlico. Zimskega pohoda se je udeležilo cca. 60 udeležencev, od tega se je 19 pohodnikov podalo na pohod iz Prebolda, za kar so potrebovali slabe 3,5 h za osvojitev Mrzlice.

V planinskem domu na Mrzlici so člani Kulturnega društva Marija Reka, poskrbeli za krajši kulturni program od našem kulturnem prazniku.

Pohod je potekal v prijetnem in sproščenem vzdušjem.

SE ZOPET VIDIMO 08.02.2020

Za galerijo slik kliknite TUKAJ!