Daily Archives: 09.02.2018

15. Zimski pohod na Mrzlico

8.2.2018 je poteka že 15. Pohod na Mrzlico. Iz Prebolda so krenili 4 pohodnik, nato so še drugi pohodniki pridružili pri Lovskem domu pod Golavo. Letošnji pohod je bil v malo okrnjeni sestavi, saj jih je iz Prebolda proti Mrzlici čakala debel, neprehojen sneg, z nadmorsko višino se je debelina snega tudi večala, na Kriški planini, ga je bilo cca. 70 cm, tako da so se pohodnik, kar “namatrali”, da so osvojili Mrzlico Iz Prebolda. Nekateri pohodniki pa so se odločili za pohod iz smeri Podmeje proti Planinskem domu na Mrzlici. Tako, da se je pohoda udeležilo cca. 60 pohodnikov. Na letošnjem pohodu na naš kulturni praznik nam je z kulturnim programom pomagalo Kulturno društvo Marija Reka, ki so pripravili odlični program, po programu je v planinskem domu lahko vsak pohodnik, ki je želel, prebral kakšno pesmico v spomin na Franceta Prešerna. Pohod je potekal v prijetnem, veselem in zimskem vzdušju. Se vedimo naslednje leto 8.2.2019, na 16. Zimskem pohodu na Mrzlico. No še enkrat hvala vsem pohodnikom in nastopajočim iz Kulturnega društva Marija Reka! M.P.

Foto: Jani Zagožen

Za galerijo slik kliknite TUKAJ!

20180127_130759

Pohod MO na Reško planino

Zadnji vikend v januarju smo izvedli prvi pohod mladih planincev v letu 2018. Tako kot pri prejšnjih pohodih nam je služilo vreme. Nič kaj obetavna megla v dolini nas ni uspela prepričati, da sobotno dopoldne preležimo doma. Raje smo pripravili nahrbtnike, oblekli topla oblačila in obuli pohodniške čevlje ter z vedno oprtano dobro voljo prišli na zbirno mesto: na Planinski dom pod Reško planino (nmv. 664 m). Tam sta nas je poleg vodnika PD Prebold, Matica, pričakala tudi sonce in jasno nebo.

Nekaj časa smo še čakali morebitne zamudnike, a vseh prijavljenih, na žalost, nismo dočakali. A bolj kot to je pomembno, da smo se vrnili v enakem številu, kot nas je bilo na izhodišču. Sprva smo hodili po cesti, potem pa zavili desno na gozdno pot, po kateri smo prečkali greben Reške planine. Zeblo nas ni, saj smo pridno stopali (pa tudi kape in rokavice so nam prišle prav), ampak v tem čudnem zimskem času so nas na vsak način že želeli pozdraviti prvi pomladanski znanilci: žafran, teloh in trobentice. Vsi smo bili mnenja, da lahko še kakšen mesec ali dva počakajo, pa o tem niso želeli nič slišati …

Na 925. metrih smo požigosali svoje planinske dnevnike, naredili gasilsko fotografijo, potem pa jo mahnili naprej do Železnikovega vikenda, kjer smo na sončku pojedli malico. Prijetna pot nas je nato po gozdu vodila nazaj do planinskega doma, kjer smo popili topel čaj in uredili še nekaj formalnosti v zvezi s članarino. Za konec smo prijetno utrujeni naredili še zadnjo skupinsko fotografijo, potem pa se z avti odpeljali nazaj pod megleni klobuk, a lep spomin na sonček in dopoldne je zalegel vse do večera.
Veselimo se že marčevskega pohoda na Blažev bivak!

Mentorici Saša Bregar in Anita Zupanc

Za galerijo slik kliknite TUKAJ!!