15. Zimski pohod na Mrzlico

8.2.2018 je poteka že 15. Pohod na Mrzlico. Iz Prebolda so krenili 4 pohodnik, nato so še drugi pohodniki pridružili pri Lovskem domu pod Golavo. Letošnji pohod je bil v malo okrnjeni sestavi, saj jih je iz Prebolda proti Mrzlici čakala debel, neprehojen sneg, z nadmorsko višino se je debelina snega tudi večala, na Kriški planini, ga je bilo cca. 70 cm, tako da so se pohodnik, kar “namatrali”, da so osvojili Mrzlico Iz Prebolda. Nekateri pohodniki pa so se odločili za pohod iz smeri Podmeje proti Planinskem domu na Mrzlici. Tako, da se je pohoda udeležilo cca. 60 pohodnikov. Na letošnjem pohodu na naš kulturni praznik nam je z kulturnim programom pomagalo Kulturno društvo Marija Reka, ki so pripravili odlični program, po programu je v planinskem domu lahko vsak pohodnik, ki je želel, prebral kakšno pesmico v spomin na Franceta Prešerna. Pohod je potekal v prijetnem, veselem in zimskem vzdušju. Se vedimo naslednje leto 8.2.2019, na 16. Zimskem pohodu na Mrzlico. No še enkrat hvala vsem pohodnikom in nastopajočim iz Kulturnega društva Marija Reka! M.P.

Foto: Jani Zagožen

Za galerijo slik kliknite TUKAJ!